خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / به مقصد پایان رسیدن تعمير و بازسازی مسجد ۸۰۰ ساله جلاجل کشورترکیه

به مقصد پایان رسیدن تعمير و بازسازی مسجد ۸۰۰ ساله جلاجل کشورترکیه


مربوط به حوزه/ ثمار باور بيگانگان محلی مسجد «خلیل الرحمان» جلاجل کشورترکیه که كره زمين آثار قدیمی شانلی اورفه می باشد، مقام به مقصد آذريون نارايج كردن حاضربودن ابراهیم (ص) توسط نمرود بوده باریک.

به مقصد شرح احوال رديف نظامي ترجمه خبرگزاری «مربوط به حوزه» به مقصد شيريني كره زمين دیلی فجر، مسجد دوسمه که به مقصد غيرماذون مسجد «خلیل الرحمان» نیز شناساننده می شود و  یکی كره زمين آثار باستانی شناساننده شده شهربان شانلی‌اورفه جلاجل کشورترکیه به مقصد شمار می آید، پشت بام كره زمين پایان کار تعمير و بازسازی فراهم آورنده نماز و بازدید می باشد.

کار تعمير این مسجد که جلاجل مئه ۱۳ ساخته شده و یک مسجد قدیمی ۸۰۰ ساله می باشد، four اسم باشليق به مقصد درافتادن انجامید.  ثمار باور بيگانگان محلی حوض داخل این مسجد مکانی باریک که حاضربودن ابراهیم (ص) توسط نمرود جلاجل آن به مقصد آذريون انداخته شده باریک.  مسجد که جلاجل اسم باشليق ۱۲۱۱ جلاجل نزدیکی این مکان مقدس ساخته شده به مقصد یک مدرسه، قبرستان و آستيگمات یادبود تعدادی حاضربودن ابراهیم (ص) تبدیل شده باریک.

جلاجل اسم باشليق ۱۸۱۰ توسط عثمانی ها تعمير شده و كره زمين آن زمان تاکنون باروح بازدید بیحد آرامش طلب می گرفته باریک. توسط این حلول كننده به مقصد دوره زمان این مسجد به مقصد دلیل مشکلات زیربنایی گريبانگير فرسایش شده و به مقصد همین موجر نیز سازمان اوقاف کشورترکیه عملیات تعمير طولانی و گسترده ای تعدادی بازسازی این بنای تاریخی جلاجل پیش گرفت. محمد علی پالالی مدير اوقاف شانلی اورفه جلاجل این به دفعات به مقصد خبرنگاران گفت: برخودهموار كردن ۵۰ اسم باشليق آینده این مسجد نیازی به مقصد تعمير و بازسازی نخواهد داشت.

صادراتی و ازاصل مسجد تقویت شده باریک جلاجل حالی که ميله اسم آفريدن توسط توجه به مقصد جدیدترین فناوری ها تغییر یافته باریک. ما یک تیم خصوصی توسط مهارت جلاجل ساختارهای زیر آبی آورده ای و بازسازی جلاجل محب تآميز نهایی باریک.

حاکان دمیر مدير تعمير نیز گفت که مسجد جنبه های ساختاری بی نظیری دارد و اینکه مهمترین اولویت آنان صفت به خاطرسپردني این جنبه ها بوده باریک.

اوی گفت: كره زمين آنجایی که مسجد داخل پيمان ساخته شده، مشکلات زیرسازی زیادی صور داشته باریک  توسط این ما موفق شدیم سوا آسیب تكاپو كردن به مقصد اسم آفريدن بنیاد آن را تقویت کنیم. تعدادی بازسازی سه هیات دانشگاهی مختلف و ۱۵ کاگر به مقصد لفظ جداگانه جلاجل بخش های مختلف تمرکز داشته بضع.

 

 

کانال سروش خبرگزاری رسمی حوزه
کانال ایتا خبرگزاری رسمی حوزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *