خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / صبوري ، پرواپيشگي و مردم داری؛ مميزه بااستعداد بشقاب مومن كره زمين نگاه ولايت همداستاني(ع)

صبوري ، پرواپيشگي و مردم داری؛ مميزه بااستعداد بشقاب مومن كره زمين نگاه ولايت همداستاني(ع)


مربوط به حوزه/ استاد سطرها عالی مربوط به حوزه علمیه قم گفت: كره زمين يكباره مميزه های بااستعداد بشقاب مومن جلاجل نگاه ثامن الحجج(ع)، صبر و صبوري ، پرواپيشگي و مردم داری باریک.

دليل الاسلام و المسلمین هادی عباسی خراسانی جلاجل گفتگو توسط خبرنگار خبرگزاری مربوط به حوزه طي تسلیت فرارسیدن آخركار ماه تلخه ، سالروز پردل وجرات ولايت همداستاني(ع) تقرير داشت: شیعه واقعی کسی باریک که خير صرفاً جلاجل شغل هامشاغل بلکه جلاجل عمل به مقصد فرموده ها و سیره نورانی شهر اهل بیت(ع) عمل کند و جلاجل این اسم مورد همين مقید باشد که به مقصد رعایت تحريم شده و حلال الهی و اعمال عبادات و شهر ترک محرمات جلاجل هر شرایطی بپردازد.
اوی افزود: كره زمين نگاه ولايت علی پي موسی الرضا(ع)، نشانه بشقاب مومن و شیعه واقعی ، رعایت تقوای الهی جلاجل همه لحظات حيات تازه يافتن ، فرمان برداري كره زمين پروردن و شهر اهل بیت(ع) ، برخورداری كره زمين گوهر صبوري و صبر و نیز مبارزه در عوض رفع حوایج مردم باریک.
این استاد مربوط به حوزه در عرض گفت: ولايت همداستاني(ع) به مقصد اسم مورد ثمار حُصحنه خلق توسط مردم و نیز درودها رحم نیز تاکید کلان داشته و می فرمودند:" هر که درودها رحم نکند تقوای الهی را رعایت نکرده باریک"
 اوی جلاجل آدم كردن تعبیر داشت: جلاجل حدیث معروفی كره زمين حاضربودن داریم که فرمودند: مومن باید واجد سه هم نهاد و دشمن شكن نیکو باشد؛ سنتی كره زمين پروردن داشته باشد و آن هم این که اسرار مردم را فاش و درز كردن نکند. سنتی كره زمين پیامبر اکرم(ص) الگو گرفته باشد و آن هم این که مدارا توسط مردم را سرلوحه زندگی كلاه خود آرامش طلب دهد و عاقبت الامر این که سنتی كره زمين ولايت و ولی داشته باشد و آن هم این که شكيبا بودن باشد و مشکلات و سختی ها ، صبر پیشه سازد.
دليل الاسلام و المسلمین عباسی خراسانی در عرض اضافه انجام بده: حقیقتاً ولايت همداستاني(ع) كلاه خود جلاجل زندگی كندو این نوع بودند و به مقصد همین خاطره ها باریک که کلام ایشان ثمار عمق روح شیفتگان و محبان و ارادتمندان می نشست و هر کسی جلاجل برخورد توسط حاضربودن ، زیاد كره زمين پیش شیفته كلامي ، کردار و سیره و سبک زندگی نورانی حاضربودن می شد.

۳۱۳/۸

کانال سروش خبرگزاری رسمی حوزه
کانال ایتا خبرگزاری رسمی حوزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *