سرخط خبرها
خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / در محتدون بخوانید: اهل سنت عراق؛ آیت الله سیستانی بر گردن ما حق دارد

در محتدون بخوانید: اهل سنت عراق؛ آیت الله سیستانی بر گردن ما حق دارد


حوزه/ اهالی منطقه “القیاره” موصل در شمال عراق با اشاره به امدادرسانی به خانواده های آواره اهل سنت، گفتند: آیت الله العظمی سید علی سیستانی بر گردن ما حق دارد و ما نمی دانیم چگونه پاسخ عنایات ایشان را بدهیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، اهالی منطقه "القیاره" موصل در شمال عراق با اشاره به امدادرسانی به خانواده های آواره اهل سنت، گفتند: آیت الله العظمی سید علی سیستانی بر گردن ما حق دارد و ما نمی دانیم چگونه پاسخ عنایات ایشان را بدهیم. آن ها افزودند: حضور کمیته امدادرسانی دفتر آیت الله سیستانی در روستا ها و شهرهای موصل در واقع حمایت و پشتیبانی از اهالی است.

کمیته امدادرسانی صبح روز دوشنبه وارد روستای "امام غربی" از توابع منطقه "القیاره" شده و دو هزار سبد غذایی در اختیار اهالی این روستا و روستاهای مجاور قرار دادند.

اهالی روستا ها و افراد سرشناس آن از این کمیته استقبال کردند و از مرجعیت دینی تشکر و قدردانی کردند.

در همین راستا، کمیته امدادرسانی، ارتباط و همیاری با خانواده های آواره را از مهم ترین نشانه های وحدت ملی و از بارزترین شیوه های انسانی دانست که مرجعیت دینی شیعه به آن فرامی خواند.

اهالی موصل هم چنین گفتند که آیت الله سیستانی ما را فراموش نکرده است و بعد از اینکه با فتوای مبارک خود داعش ترویستی را خوار و ذلیل کرد، ما را سربلند نموده است.

اکثریت اهالی موصل معتقدند که آیت الله سیستانی تنها شخصیتی است که آتش فتنه طائفه گری را در عراق خاموش ساختند.

کمیته امدادرسانی وابسته به دفتر آیت الله سیستانی به همیاری و همدردی با خانواده های آواره در شمال عراق که هم اکنون با سازمان تروریستی داعش درگیر است، ادامه می دهد.

منبع: اخبار حوزه
پایگاه اطلاع رسانی محتدون ارائه دهنده جدیدترین اخبار دنیای اسلام, اخبار حوزه و دانشگاه. شما مخاطب گرامی برای دسترسی به سایر اخبار حیطه حوزه و دانشگاه و همچنین تصاویر مربوط به اخبار حوزه و دانشگاه از کل سایت محتدون دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *