خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / در محتدون بخوانید: بسکتبالیست محجبه ،اجازه حضور در مسابقات بین المللی یافت

در محتدون بخوانید: بسکتبالیست محجبه ،اجازه حضور در مسابقات بین المللی یافت


حوزه/ یک دختر بسکتبالیست مسلمان در استکهلم، بالاخره پس از ماه‌ها تلاش و درخواست از جامعه بین المللی، توانست اجازه حضور باحجاب در مسابقات را از سوی فدراسیون بین المللی بسکتبال پیدا کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، فدراسیون بین المللی بسکتبال (فیبا) به بسکتبالیست ۱۸ ساله مسلمان اجازه داد تا با حجاب در مسابقات حاضر شود.

به گفته یک سازمان بین المللی اسلامی، نوها برهان بازیکن محجبه تیم بسکتبال آماتور هودینگ در استکهلم(پایتخت سوئد) که پیش از این به دلیل حجاب اجازه حضور در مسابقات را نداشت، بالاخره پس از تلاش‌های فراوان و درخواست‌های متعدد، روز پنج شنبه اجازه یافت تا در رقابت‌های بسکتبال با حجاب حاضر شود.

به گفته فدارسیون، این اجازه نامه تا ژانویه ۲۰۱۷ اعتبار داشته و قرار است که مسئولین فیبا بار دیگر جلسه‌ای در این رابطه تشکیل داده و به این موضوع رسیدگی کنند.

قابل ذکر است که دو ماه پیش، این بازیکن محجبه به خاطر داشتن حجاب و به بهانه مسائل ایمنی، از شرکت در مسابقات محروم مانده بود، پس از این ماجرا بازیکنان بسکتبال زن در سرتاسر دنیا با تشکیل کمپینی خواستار اجازه شرکت دختران محجبه در رقابت‌ها شدند که این کمپین حمایت زیادی در جامعه بین المللی به سوی خود جلب کرد.

منبع: اخبار حوزه
پایگاه اطلاع رسانی محتدون ارائه دهنده جدیدترین اخبار دنیای اسلام, اخبار حوزه و دانشگاه. شما مخاطب گرامی برای دسترسی به سایر اخبار حیطه حوزه و دانشگاه و همچنین تصاویر مربوط به اخبار حوزه و دانشگاه از کل سایت محتدون دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *