خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / در محتدون بخوانید: بیش از ۷۰۰ حمله اسلام ‌هراسی و نژادپرستی در آمریکا، در یک هفته

در محتدون بخوانید: بیش از ۷۰۰ حمله اسلام ‌هراسی و نژادپرستی در آمریکا، در یک هفته


حوزه/ طبق آمار مرکز حقوقی فقر جنوب، بیش از ۷۰۰ حادثه آزار و اذیت و ارعاب اسلام‌هراسی و نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا در عرض یک هفته، بالاترین آمار جرایم مشابه در سال‌های اخیر بوده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، گزارش‌ها نشان می‌دهد که در عرض یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بیش از ۷۰۰ حادثه آزار و اذیت و ارعاب اسلام‌هراسانه و نژادپرستانه در سرتاسر آمریکا گزارش شده‌اند. مرکز حقوقی فقر جنوب گزارش‌هایی در رابطه با جرایم نفرت محور در یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور ارائه داده است و گفته می‌شود که این رقم بالاترین آمار حملات علیه اقلیت‌ها در سال‌های اخیر بوده است.
گروه‌های حقوق مدنی در آمریکا درباره حملات علیه اقلیت‌های مذهبی و قومیتی در این کشور از جمله مسلمانان، سیاه پوستان، اسپانیایی‌زبان‌ها و غیره هشدار دادند.
اوایل این هفته، دفتر تحقیقات فدرال، با انتشار گزارشی از آمار جرایم سالانه سال ۲۰۱۵ ، افزایش ۶۷% در جرایم اسلام‌هراسی را نسبت به سال گذشته نشان داد و  این آمار را عمیقا جدی دانست.
در همین راستا، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی گزارش‌های اخیر از جمله موارد مربوط به مدارس، مساجد و کلیساها می‌باشد.

 

منبع: اخبار حوزه
پایگاه اطلاع رسانی محتدون ارائه دهنده جدیدترین اخبار دنیای اسلام, اخبار حوزه و دانشگاه. شما مخاطب گرامی برای دسترسی به سایر اخبار حیطه حوزه و دانشگاه و همچنین تصاویر مربوط به اخبار حوزه و دانشگاه از کل سایت محتدون دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *