سرخط خبرها
خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / در محتدون بخوانید: تخریب اماکن تاریخی توسط تروریست‌ها، جنایت علیه بشریت است

در محتدون بخوانید: تخریب اماکن تاریخی توسط تروریست‌ها، جنایت علیه بشریت است


حوزه/ شیخ الازهر تخریب میراث تاریخی و اماکن مقدس توسط گروه‌هایی چون داعش در سوریه و عراق را «تجاوز به میراث بشریت، جنایت علیه تمدن و عملی برخلاف ادیان، سنت‌ها و عقل سلیم» دانست.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»  به نقل از middleeastmonitor، شیخ احمد الطیب، شیخ الازهر با فرستادن پیامی آشکار، خواستار جلوگیری از تخریب امکان مقدس و باستانی در سرتاسر جهان توسط گروه‌های تروریستی چون داعش شد.

شیخ الازهر در سخنرانی خود در کنفرانس بین المللی حفاظت از میراث فرهنگی در مناطق جنگی در ابوظبی پایتخت امارات، با تاکید بر تعهد عمیق اسلام به حفظ میراث تاریخی، از بین بردن میراث مسلمانان توسط تروریست‌ها را محکوم کرده و این اماکن تاریخی و مذهبی را متعلق به تمامی بشریت دانست.

شیخ الازهر در سخنانش گفت: این تروریست‌ها که مدعی هستند هم‌کیش ما می‌باشند، در واقع عده‌ای جاهل هستند و اسلام به شدت آنان را محکوم می‌کند. هر عملی علیه میراث بشریت و از بین بردن تاریخ مردم، مخالف با آموزه‌های اسلامی است. اسلام این اعمال وحشیانه‌ را جنایتی بزرگ علیه بشریت می‌داند.

شیخ در سخنانش تخریب اماکن مقدس و تاریخی توسط گروه‌هایی چون داعش در سوریه و عراق را «تجاوز به میراث بشریت،  جنایت علیه تمدن و عملی برخلاف ادیان، سنت‌ها و عقل سلیم» دانست.

لازم به ذکر است که دانشگاه الازهر در طول تاریخ، هرگز فتوایی در تایید تخریب اماکن تاریخی مذهبی صادر نکرده است.

در این همایش که توسط یونسکو برگزار شده بود، سران و وزرای ۴۰ کشور مختلف، از جمله نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی و موزه‌ها حضور داشتند.

منبع: اخبار حوزه
پایگاه اطلاع رسانی محتدون ارائه دهنده جدیدترین اخبار دنیای اسلام, اخبار حوزه و دانشگاه. شما مخاطب گرامی برای دسترسی به سایر اخبار حیطه حوزه و دانشگاه و همچنین تصاویر مربوط به اخبار حوزه و دانشگاه از کل سایت محتدون دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *