سرخط خبرها
خانه / اخبار حوزه و دانشگاه / در محتدون بخوانید: لازمه مقابله با فتنه های آینده، تقویت بصیرت ایمانی و انقلابی است

در محتدون بخوانید: لازمه مقابله با فتنه های آینده، تقویت بصیرت ایمانی و انقلابی است


حوزه/ عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) راه مقابله با فتنه های پیچیده آینده را تقویت بصیرت ایمانی و انقلابی برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر سقای بی ریا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، ضمن گرامیداشت سالروز حماسه بزرگ ۹ دی اظهار داشت: حماسه یوم الله ۹ دی علاوه بر این که نماد محکومیت فتنه ۸۸ بود بلکه فراتر از آن نماد محکومیت همه فتنه های پیش روست.

وی افزود: از این منظر هر فتنه ای که پیش آید درسی است برای ما و این که بدانیم لازمه مقابله با فتنه های آینده، تقویت بصیرت ایمانی و انقلابی است، همان گونه که در نهم دی ماه سال ۸۸ شاهد آن بودیم.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: قرآن کریم می فرماید علت این که برخی امت های گذشته دچار عذاب شده و به مشکل برخوردند در انجام تکالیف الهی این بود که در شناخت فتنه دارای بصیرت نبودند.

وی گفت: با توجه به این که دشمنان اسلام به صورت مرتب در حال توطئه و نقشه ریزی هستند، لذا بصیرت یک امر مداوم و ضروری است تا ما بتوانیم در جدال با دشمن موفق و سربلند باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین سقای بی ریا ادامه داد: ۹ دی نماد آمادگی برای مقابله با فتنه ها و عکس العمل صحیح و به هنگام نشان دادن است.

وی تاکید کرد: به خصوص امروز رسالت حوزه و دانشگاه بالابردن تحلیلشان از شرایط و تشخیص روند ها و گرایش هاست تا بتوانند شرایط را به درستی تحلیل و تبیین کرده و مصادیق حق را به درستی تشخیص دهند.

وی در خاتمه افزود: آن چیزی که در دهه فعلی به شدت مورد نیاز است شناختن نقشه های نفوذ است که با بصیرت باید به مقابله با آن ها پرداخت.

منبع: اخبار حوزه
پایگاه اطلاع رسانی محتدون ارائه دهنده جدیدترین اخبار دنیای اسلام, اخبار حوزه و دانشگاه. شما مخاطب گرامی برای دسترسی به سایر اخبار حیطه حوزه و دانشگاه و همچنین تصاویر مربوط به اخبار حوزه و دانشگاه از کل سایت محتدون دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *