سرخط خبرها
خانه / خارجی / رئیس جمهور منتخب گامبیا را طول می کشد و سوگند در سفارت سنگال

رئیس جمهور منتخب گامبیا را طول می کشد و سوگند در سفارت سنگال


توسط آلفا Kamara

داکار, سنگال (AA): رئیس جمهور منتخب Gambian Adama بارو بود در شب پنج شنبه به عنوان رئيس جمهور در مراسم در داکار پایتخت سنگال همسایه به عنوان رئیس جمهور یحیی Jammeh امتناع از کناره پس از از دست دادن انتخابات سوگند یاد. آمريکا از حمله به Jammeh اتمام حجت تا ظهر جمعه به دست بر سر قدرت و موافقت با پولیس محلی و یا صورت اقدام نظامی از بلوک منطقه ای سازمان داده اند.

مراسم افتتاح سفارت Gambian در داکار تدابیر شدید امنیتی ارائه شده توسط پرسنل نظامی Senegalese صورت گرفت.

رئیس جمهور منتخب ملت، توسعه املاک و مستغلات بارو اداره ادای سوگند به عنوان سومین رئیس جمهور گامبیا در مراسم رهبری با گامبیا نوار انجمن رئیس جمهور، کلانتر ماری Tambadou در زمان.

بعد از آقا Dawda Jawara اداره کشور از سال ۱۹۷۰ تا سال ۱۹۹۴ زمانی که رئیس جمهور یحیی Jammeh قدرت را در یک کودتای نظامی صورت گرفت و کشور برای ۲۲ سال گذشته منجر شده او را تبدیل به سومین رئیس دولت.

در همه سفید خوشحال دنبال لباس رئیس جمهور بارو Gambian نظامی وفادار به او می خواست و خواست برای آشتی در کشور تقاضاهای که رای دادند برای او یا نه.

وی افزود: “ما مصمم به ساخت گامبیا جدید هستند و من همه را برای پیوستن به من در انجام آن را برای کشورمان گامبیا، خواستار”.

احاطه شده توسط نیروهای امنیتی او پیروزمندانه Gambian شهروندان است که آمد به شعارهای حمایت از نیروهای مخالف در حالی که دیگران نارضایتی خود را علیه رئیس جمهور Jammeh مقاومت خروجی به زبان آمده بود روبرو شد.

میزبان رئیس جمهور Macky Sall حاضر در مراسم شد. اما دیپلمات های دیگر از جمله نشست نخست وزیر Mahammed توپ قوی بر عبدالله دیان، رئیس کمیسیون سازمان مارسل آلن د سوزا عنوان سفیران آمریکا فرانسه و بریتانیا به سنگال، رئیس مجلس دوهفته Moustapha كی Lo، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دفتر سازمان ملل متحد برای آفریقا محمد بن Chambas وجود دارد.

همچنین وزرای سابق رئیس جمهور Jammeh مانند مخالف Sidate وزیر امور خارجه سابق و رئیس کمیسیون مستقل انتخابات Momar Alieu Njie در افتتاح شد.

هیچ پاسخ رسمی از رئیس جمهور Jammeh در Banjul اما سخنگوی بارو را چرب مای گفت “گامبیا می شود در ‘دولت از جنگ’ اگر Jammeh حاضر به رفتن به خصوص حالا که رئیس جمهور دارد شده افتتاح. شنیده شده است ما به اتفاق می افتد که نمی خواهیم.”

درباره قانونی بودن مراسم دبیر Gambian نوار Bensuda عزيز انجمن رادیو اساس داکار سنگال که مراسم وقوع سفارت Gambian آن قانون قانونی باعث می شود گفت.

پس از افتتاح بارو در سنگال هزاران Gambians نیز گرفته اند به خیابان ها با وجود اعلام وضعیت اضطراری در سه جشن.

در میان سربازان از غرب آفریقا دوهفته بلوک وارد خاک Gambian به عنوان وزیر دفاع نیجریه را تایید کرد.

“سازمان اتفاق آرا تصمیم گرفته اند در جلسه خود را به استفاده از نیروی آماده به کار سازمان را برای استقرار در گامبیا با مشارکت نیجریه نظامی,” گفت: محمد علی دن همرا اواخر.

“بر این اساس، در راستای این رياض دارایی های آن به عنوان بخشی از ملوانان نیروی آماده به کار برای حفاظت از مردم گامبیا و حفظ امنیت و صلح در منطقه شهرستان اعزام. علاوه بر این, آن همچنین محافظت و حفظ موازين دموکراتيک در منطقه زیر. وی افزود: این نیز تفکیک نظم و قانون در گامبیا و منطقه زیر کلی پیشگیری خواهد شد”.

نیروهای سازمان ملاقات بدون مقاومت در آغاز تاخت و تاز گامبیا به نتیجه انتخابات ماه گذشته تا کنون، گفت: رسمی بدن اوایل روز پنجشنبه.

مقام سازمان که خواسته به نام با توجه به محدودیت در صحبت کردن مطبوعات گفت: خبرگزاری آناتولی: “ما برابر ارتش محلی که وجود خواهد داشت بدون مقاومت است آنچه به ارتش منطقه ای. این تا کنون، به عنوان نیروهای زمین در حال حاضر را عبور از مرز Senegalese وارد Farafenni بدون هیچ حادثه واقعی ثابت کرده است.”

Farafenni این شهر در مرز شمالی گامبیا را با سنگال آن همسایه بسیار بزرگتر است که آن را در سه طرف احاطه کرده است.

“نیروهای محلی مستقر در Farafenni به سادگی پرچم سفید به نیروهای سازمان وارد آزادانه اجازه دست تکان داد. سناریوی شبیه است بازی در جای دیگر در سراسر کشور، و ما خوشحال نظامی محلی، تا کنون همکاری هستند.”

* Saikou کاله از Banjul و Rafiu Ajakaye از لاگوس کمک کرده به این داستان.

گزارش های اضافی توسط اخبار مسلمان

[Photo: President elect Adama Barrow of United Democratic Party last week at Coco Ocean Hotel in Serekunda, Gambia on January 13, 2017. Photographer: Muhabiri Yusupha Sama/AA]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *