سرخط خبرها
خانه / خارجی / میانمار: روهینگیا بگویید حقوق گروه میانمار ارتش مورد آزار

میانمار: روهینگیا بگویید حقوق گروه میانمار ارتش مورد آزار


Satuk Bugra Kutlugun

یانگون، (AA): گروه بین المللی حقوق نظامی میانمار را متهم به پنج شنبه از انجام یک کمپین از آتش سوزی و کشتار و تجاوز علیه مسلمانان روهینگیا در عملیات اخیر در ایالت راخین مشکل.

بیانیه ای منتشر شده توسط سازمان دیده بان حقوق بشر ادعا کرد که كه فرار خشونت مرگبار اکتبر ۹ پس از حملات در پایگاه پلیس چگونه نیروهای امنیتی “retaliated توسط تحمیل نقض وحشتناک” در اقلیت recounted بود.

“حساب پناهنده رنگ عکس وحشتناک ارتش است که خارج از کنترل و از طریق روستاها روهینگیا متداول است” گفت: گروه آسیا کارگردان براد آدامز.

“دولت برمه سرکوب در پاسخ به تهدید امنیتی اما چه مزیت امنیت می تواند احتمالا با تجاوز و کشتار زنان و کودکان را به دست دارد می گوید؟”

میانمار گفته است که مردم حداقل ۹۳ — ۱۷ پلیس و سربازان و ۷۶ ادعایی “حمله” (از جمله شش که این گزارش در طول بازجویی) — کشته شدند و برخی از متهمان ۵۷۵ برای ادعایی در ۹ اکتبر حملات و سرکوب نظامی پس از آن بازداشت شده است.

روهینگیا گروه، با این حال، ادعا می کنند حدود ۴۰۰ روهینگیا — شرح داده شده توسط سازمان ملل متحد را میان ستمدیدگان ترین گروه در سراسر جهان — کشته در عملیات نظامی زنان مورد تجاوز قرار گرفتند و روهینگیا روستاها را به آتش کشیدند.

ارتش نصب اتهامات را رد کرده است اما وجود بدون تایید مستقل به عنوان lockdown نظامی منطقه از دسترسی ناظران حقوق بشر و روزنامه نگاران مستقل ۹ اکتبر منع کرده است.

پنجشنبه بیانیه موافقان بود مصاحبه ده روهینگیا پناهندگان که فرار Rakhine در شمال Maungdaw شهرستان و وارد در بنگلادش همسایه گفته است.

کسانی فرار شهادت ویدئو در مورد نیروهای نظامی میانمار را “با استفاده از سلاح های خودکار، غارت و سوزاندن خانه های روستاییان کل خانواده و تجاوز زنان و دختران از جمله قتل” ارائه کرده بود.

به نقل از گروه حقوق ۲۶ سال سن به عنوان “Kasim” گفت که سربازان “شات یکسره غریب، آنها در بر داشت” در روستا از Kyet Yoe Pyin، همچنین به عنوان کری Paraung حال شناسایی.

“سالمندان و کودکان بودند شات مرده… بسیاری از مردم کشته شدند… [The soldiers] زنان را از خانه با موهای خود را بکشید. آنها در زمان خاموش لباس زنان و longyi [sarongs]. آنها لگدمال گردن خود را. آنها تا لباس خود را کشیده و حذف بند خود را. آنها آنها را در سمت راست وجود دارد در حیاط مورد تجاوز قرار گرفته.”

در این بیانیه نشست مقامات بلافاصله دعوت دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد ارسال کارکنان در Rakhine شمال “به بررسی و عموم گزارش در نقض” نامیده می شود.

دولت تاسیس تحقیقی کمیته که به منطقه سفر اوایل این ماه، گفت که نتیجه خود که عملیات نظامی در منطقه “قانونی” به کار گرفته می شده بود به در با شک و تردید نگاه می شود مورد انتقاد قرار داد.

“این خلاصه رد اتهامات و همچنین نگرانی های مربوط به ترکیب این کمیته و دستور جمع آوری مدعیان که آن بررسی خواهد شد کامل و بی طرف،” کميته که رهبری عمومی نظامی سابق گفت،.

“عدم تعیین کمیسیون معتبر به طور کامل و بی طرفانه به بررسی اتهامات دولت ادعا می کند که آن ساخت کشور مبتنی بر حاکمیت قانون برد،” زیر خط دار آدامز.

در میان نگرانی های بین المللی و منطقه ای در حال رشد، دو نهاد منطقه آسیب دیده بازدید — کمیسیون به طور گسترده ای با انتقاد از دولت به رهبری معاون Myint Swe — و کمیسیون مشورتی در Rakhine که رهبری سابق دبیرکل سازمان ملل متحد کوفی عنان و بود راه اندازی برای دولت در حل اختلافات در دولت را توصیه می کنند.

نشست تاکید پنجشنبه نیاز به دولت بلافاصله اجازه دسترسی های انسانی نامحدود به تمام نقاط Rakhine میان گزارش های سازمان ملل متحد است که روهینگیا حدود ۲۷۰۰۰، هم می توان در بنگلادش همسایه.

به آن استناد سازمانهایی که از اکتبر، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های غیر دولتی بین المللی برای رسیدن به ۱۳۰,۰۰۰ مردم بسیار آسیب پذیر در شمال Maungdaw است که قبلا دریافت کمک غذایی نقد و تغذیه نتوانسته اند گفت.

در اوایل این هفته، کی مون را ویژه مشاور در میانمار Vijay Nambiar گفت خبرگزاری آناتولی “که وضعیت در Rakhine بسیار پیچیده” است و مشکل دیرینه است درمان که “به آدرس مسائل اساسی و ریشه”.

او را به نام دولت جدید به رهبری دولت مشاور آنگ سان سوچی — بدن کاملا دموکراتیک اولین کشور در بیش از ۵۰ سال — به همکاری نزدیک با دشمن قدیمی، نظامی.

“[Suu Kyi] است به کار با ارتش و ارتش را با او کار کرده است. او باید کمی قاطعانه در اقدام برای اطمینان هر دو مردم محلی و انجمن بین المللی و من اعتماد به نفس که او را،”گفت: Nambiar.

[Photo: Destruction of houses by Myanmar military in Rakhine State on November 2016. Photograph by Human Rights Watch/AA]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *